KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13491272
nr 1349 1272
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyrer, 3 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 2/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:22:31
28/9 16:41:41
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage